Nedir

Paykasa Nedir – Bir çok internet kullanıcısı için paykasa nedir sorusu kendisine uzak bir soru gelebilir ancak net ortamında kredi kartı kullanmak yerine sanal kartlar kullananların alışık olduğu bir sorgudur.

Sanal dünyada kredi kart kullanımı bir takım riskleri beraberinde getirirken paykasa tarzı sanal kartlar bu güvensizliğe ve riske karşı alışveriş yapanları korur.

paykasa nedir

Bu Nasıl Olur ?

Çeşitli sanal oyun siteleri, sosyal medya siteleri ve bir çok alışveriş siteleri kullanıcıların sitelerinde alışveriş yapmalarını sağlar. Bu imkanların bir çokları ücretli ise kendilerine kredi kartı yada bu görevi sağlayana farklı sanal kartlar ile ödeme yapmasını isterler. Site yetkilileri kullanıcılarına ödeme aracı olarak çeşitlilik sunarken bu ödeme araçları arasında paykasa kartları da bulunur.

Paykasa Nedir ?

Kredi kartına benzeyen ancak sanal dünyada bulunan ve üzerinde isminiz olmadan sadece 16 haneli numara bulunan bir çeşit ön ödeme aracıdır. Bu paykasa kart ile kartın geçerli olduğu her sitede kartın kredi bütçesine göre alışveriş yapabilirsiniz. Bu kart, tamamen tek kullanımlıktır yani bir defa kullanın ve atın hepsi bu kadar.. Kartı web dünyasında kullanırken kesinlikle kimlik bilginizi 3.kişilere vermeye ihtiyacınız yok yani kişisel bilgileriniz sizde kalır malum net dünyası çok karmaşık ve güvensiz olabiliyor yer yer.. Bundan dolayı kimlik avcılarına kimliğinizi koruma altına almış olursunuz.. Net ortamında güven kelimesi çok önemlidir..

Sizlere de bu güven duygusu içerisinde Aref Bilişim Paykasa Kart Hizmetleri ile servis vermeyi isteriz.