Paykasa vs Paykwik

Son zamanlarda tercih edilirlik açısından farklı kartlarla ciddi bir rekabet içerisinde olan paykwik kart, özellikle 2018 yılı içerisinde, üye işyeri sayısındaki büyük artış nedeniyle,en az paykasa kadar kullanımı yaygın bir hal aldı. Paykwik bu yıl bazında hedef belirlediği satış rakamlarını,henüz ağustos ayı sonlarında yakalamış vaziyetteydi. Ucuz paykasa arayışı içerisinde olan binlerce kullanıcının, gerek alışveriş esnasında yaşadığı sorunlar,gerekse popularitesinden dolayı,dolandırıcıların bir numaralı hedefi haline gelen sanal kart kullanıcılarının bir çoğu şimdiden eski alışkanlıklarında değişikliğe gitmiş vaziyette.

paykasa vs paykwik
p

Paykwik Kart, on altı haneli kod ile çalışmaktadır. Ağının daha geniş olması nedeniyle, diğer ön ödemeli kartlardan daha avantajlıdır. Bozdurma işlemlerinizde zarar minimumdur.Her iki kartı da birbirine üstün kılan bu küçük farklılıklar sayesinde,paykasa ve paykwik kartlar farklı kitleler tarafından,kullanılmaktadır. Aref Paykasa Resmi bayisi olarak, bizim sizlere bu konuda ki tavsiyemiz de paykwik olacaktır,Paykwik kart ile Paykasa kart aslında birbirinden teknik olarak çokta farklı çalışmamaktadır. Sizler için bu iki popüler kart arasında tercih etmekte zorlanmamanız açısından, benzer yanlarını ve sundukları ayrıcalıklar itibariyle her ikisininde avantaj ve dezavantajlarını aşağıda belirttik;

  1. Kartlar mantık olarak aynı şekilde çalışmaktadır.
  2. Paykwik kart, henüz paykasa kadar tanınmış değil,fakat daha güvenlidir.
  3. Paykasa bozdurma işlemleriniz esnasında arada oluşan kur farkı nedeniyle ciddi kayıplar yaşatabilmektedir.
  4. Paykwik bozdurma paykasa‘nın aksine daha az kayıp ile sağlanabilmektedir.
  5. Ucuz Paykwik Kart bulmak, ucuz paykasa kart bulmaktan daha kolay ve zahmetsizdir.

Yukarıda maddeler halinde belirtilen benzerlik ve ayrcılaıklar bazında yapılan beş maddelik değerlendirmenin yanısıra,kullanıcı deneyimi tabii kide çok önemli bir faktördür. Bu nedenle,aslında her iki kartda kullanan kişi açısından sundukları ve sunamadıkları anlamında farklı değerlere sahiptir,Kısacası en doğru tercih,kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar vererek alınandır. Bu anlamda ister paykasa olsun, ister paykwik kart,online para harcamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Her iki kartında alışverişler esnasında seçenek olduğu platformlarda, Aref Paykasa olarak bizim tercihimiz,Paykwik Kart olmuştur.

Yorum yapın

× WhatsApp