Paykasa Nedir

Paykasa kart uluslararası güvenilirliği olan ve yüzlerce ülkede,onbinlerce alışveriş sitesinde kabul edilen,bir çeşit ön ödemeli kart sistemidir, paykasa kart olarak anılmasına rağmen, fiziksel bir varlığı olmayan ve cüzdanda taşınan bir kredi kartı değildir. 16 haneli tek kullanımlık kart numarası sayesinde paykasa ile ödemenin geçerli olduğu bir çok sitede,güvenle alışveriş imkanı tanımaktadır.

Gelişen teknolojinin ihtiyaçları doğrultusunda,oldukça yoğun talep görmeye başlayan Paykasa, Paykwik v.b gibi sanal kart firmalarıda, birbirleriyle kıyasıya bir yarış içerisine girdi.İşte bu rekabet ortamında,açık ara liderliğini sürdüren kart olma özelliğini elinde barındıran paykasa,içinde bulunduğumuz asrın en tercih edilen ödeme yöntemi olmayı başaracak gibi duruyor.

Paykasa’nın başlıca tercih edilme sebepleri

En Geniş Üye İşyeri Ağı

Tüm ön ödemeli kartlar içerisinde,online oyun,alışveriş sitesi ve daha birçok çevrimiçi üye işyerlerinden oluşan geniş ağı ile tüm rakiplerine ciddi bir fark atmış durumdadır.

Üst Düzey Güvenlik

16 basamaktan oluşan ve özel algoritmaya sahip yazılım desteği ile 128 bit olarak şifrelenmiştir ve kırılması imkânsızdır.

Hızlı İşlemler

Gerek bozdurma,gerekse paykasa satın alma işlemlerinde,bekleme süresi yok denecek azdır. Sadece bu nedenden dolayı dahi yüzbinlerce kişi,Paykasa’yı tercih etmektedir.

Minimum Değer Kaybı

Dövize endeksli olan ödemeli kartların tamamında,alım satım kurları arasında fark mevcutdur. Bu anlamda paykasa bozdurma ve satın alım kurları arasında,diğer tüm kartlara nazaran çok daha küçük fark bulunmaktadır,birçok ön ödemeli kart kullanıcısı sırf bu nedenle paykasa kartı tercih etmektedir.

Yaygın Olarak Kullanıldığı Alanlar

Online Oyunlar

Birçok online oyun firması,kredi kartına kıyasla,sanal kartları daha sıklıkla kullanmaktalar, kredi kartının tüm dezavantajlarından arındırılmış, oldukça güvenli olmalarının,yanısıra, küçük yaştaki oyuncular açısından,erişilmez olmaları,ön ödemeli kartları,online oyunlardaki vazgeçilmez ödeme yöntemi hâline getiriyor.

× WhatsApp